Bohaterowie

OJack Frost (Jack Mróz)
 Strażnik Zabawy
Młody chłopak o śnieżnobiałych krótkich włosach i błękitnych oczach. Przyodziany w granatową bluzę z kapturem przemierza świat przyprowadzając za sobą zimę. Przy pomocy swojej laski potrafi latać, władać lodem, mrozem i śniegiem, a także wiatrem.  Lubi płatać psikusy, bawić się na śniegu, ale przede wszystkim największą radość sprawia mu śmiech dzieci bawiących się z nim. "Niewidzialny" dla ludzi czuł się niedoceniany i samotny, dlatego starał się zrobić wszystko co w swojej mocy, aby ludzie na Ziemi zaczęli w niego wierzyć. Na tym świecie żyje już od 300 lat, jednak czas się dla niego zatrzymał po pewnym wydarzeniu, które miało miejsce w dalekiej przeszłości.

Sandy (Piaskowy ludek)
Strażnik snów 
Ten oto osobnik o złotych bujnych włosach zaczesanych do tyłu jest jednym z najstarszych strażników. Jego historia sięga już tysiącom lat. Mimo iż jest niemową stara się porozumieć z resztą jego grupy za pomocą "piaskowych symboli", które tworzy. Jego ubranko wygląda jakby było zrobione ze złotego błyszczącego piasku. Ta mała istota walczy ze złymi koszmarami  zamieniając je w złote, spokojne sny umilając dzieciom sen. Jest on wyobrażeniem mitycznego nosiciela marzeń.
Nicolas North (Święty mikołaj)
Strażnik Cudu
Wysoki i masywny umięśniony mężczyzna z siwymi do łopatek włosami zaczesanymi do tyłu. Swoją brodę zapuścił na około 30 centymetrów, a jego błękitne duże oczy znajdują się pod ciemnymi krzaczastymi brwiami. Swoją łysiejącą już głowę czasami ukrywa pod futrzaną czapką w kształcie walca. Zwykle nosi czarną czapkę, długi czerwony płaszcz z czarnym futerkiem i czerwona koszulę, a na swoich rękach posiada dwa tatuaże "naughty" i "nice". Jest jednym z pierwszych strażników, wybranym przez Księżyc. Mikołaj ma swoją siedzibę na Biegunie Północnym. Wśród Elfów i Yeti robi zabawki dla dzieci na Święta Bożego Narodzenia. Największym szczęściem dla niego jest radość i uśmiech dzieci. Jako strażnik ma za zadanie chronić dzieci, jednak dla niego ten obowiązek jest jak codzienność. Nawet jeśliby przestałby już należeć do grona Strażników to i tak nadal wykonywałby swoją "pracę". Jest najinteligentniejszym w grupie strażników, ale posiada również wrażliwą stronę.Easter Bunny(Wielkanocny zając)
Strażnik Nadziei

Jak się można domyślić Wielkanocny Zając jest zającem, ale nie takim zwykłym. Ma około 2,5 metra wysokości i bardzo długie uszy. Jego futerko jest koloru jasno-szarego z gdzieniegdzie prześwitującymi ciemno-szarymi plamami. Natomiast oczy są koloru zielonej trawy. Zwykle chodzi na dwóch tylnych łapach, lecz gdy korzysta ze swoich sekretnych tuneli zwinnie skacze na obu parach kończyn z niezwykłą szybkością. Nie lubi, gdy ktoś mu rozkazuje i lekceważy magię Wielkanocy
Toothiana (Zębowa Wróżka ,Ząbek)
Strażniczka WspomnieńMiła, wrażliwa i troskliwa kobieta z grona Strażników. Bardzo wygadana wróżka, która wiecznie się gdzieś śpieszy. Mimo iż ma wiele pomocnic sama nadal chce sprawiać dzieciom radość. Stara się zebrać wszystkie zęby, aby młode pokolenie potem znalazło pod poduszką monetę. Całe jej ciało jest pokryte zielonymi piórami, a skrzydła przypominają skrzydła ważki.Jest pół kobietą i pół kolibrem. Mają różowo-fioletową poświatę i dzięki nim może naprawdę szybko    latać. Ma szczupłą figurę, lekko podkreślającą biodra. Jej oczy są koloru różowego, a długie rzęsy dodają jej uroku. Smukłe dłonie potrafią zajrzeć w każdą buzię tylko po to, aby podziwiać ząbki.Mieszka w południowej części Azji w Zębowym Pałacu. Potrafi mówić w każdym języku. Zwykle jest opiekuńcza i zabiegana lecz czasami potrafi być zadziorna.

Pitch Black (Czarny/Mroczny Pan)

Pitch Black,to ponowne wyobrażenie  Boogeyman'a , mityczny stwór, który nawiedza szafy i zakamarki koszmarów dzieciństwa i głównym antagonistą. Jest wysoką, smukłą, i ciemną w wyglądzie postacią. Ma  matową blado-szarą skórę i lśniące, czarne włosy. Nosi długą, czarną suknię, zasłaniając swoje ciało jak cień. Jest wyższy od Jack'a .Pitch ma własną wersję piaskowych snów Sandy'iego , ale jego piasek jest czarny i powoduje złe sny. Może zatruć piasek Sandy'iego , jak również wszelkie przyjemne sny dziecka, zamieniając je w koszmary. Książę ciemności ma również zdolność dostosowania swojego czarnego piasku jako broń na przykład: kosa lub łuk ze strzałą.

 Jamie Bennett

Jamie ma brązowe włosy i oczy. Ten jedenastolatek od trzech lat przyjaźni się z Jackiem. Jako pierwszy uwierzył w istnienie Jacka Frosta, który był również pierwszą istotą nadprzyrodzoną ujrzaną przez chłopca. Interesuje się meteorologią, zjawiskami nadprzyrodzonymi i uwielbia czytać science-fiction. Ma bardzo wybujałą wyobraźnię, przez co niejeden raz przyjaciele go wystawili.Sophie Bennett
Sophie jest młodszą siostrą Jamie'go. Ta sześcioletnia dziewczynka, która uczęszcza do pierwszej klasy szkoły podstawowej ma zielone oczy i długie blond włosy. Mała Bennett jest bardzo ciekawa świata. Wydaje się, że kocha wszystko co  magiczne. Podobnie tak jak jej brat, kocha strażników, a najbardziej lubi dokuczać Zającowi.
Yeti


Są to wielkie owłosione stwory, które pracują na Biegunie w warsztatach Świętego Mikołaja tworząc zabawki. Z ich mowy nie wiele idzie zrozumieć, jednak Mikołaj jakoś nie ma z tym problemów. Są bardzo konsekwentne wobec intruzów, co już niestety Jackowi udało się doświadczyć na własnej skórze.Elfy
Te małe stworzenia również pracują na Biegunie w warsztatach Mikołaja, lecz nie robią zabawek tak jak to było w legendach. Jak już to je raczej testują, a raczej bawią się nimi wygłupiając przy tym co nie lada. Są nieznośne, hałaśliwe i raczej nie błyszczą inteligencją.


Baby Tooth  (mini wróżka zębowa)

Jest to stworzonko wyglądające jak połączenie  kolibra i dziecka. Jedno z jej oczu jest niebieski natomiast drugie oko jest fioletowe. Jest ona opiekuńcza i kochająca. Również jest odważna. Baby Tooth  wykazuje oznaki zachwytu (nawet można powiedzieć zakochania) wobec Jack'a Frost'a jak i inne małe wróżki.


Mroczne sny Są to inaczej koszmary.Stworzone przez Pitch'a ,który nimi manipuluje.
Przeciawieństwa tego co robi Piaskowy Ludek.
 Istoty stworzone z czarnego piasku.Siostra Jacka ma proste brązowe włosy, sięgając między łokciem a barkiem.
Jej oczy są w podobnym kolorze brązowym. Widzimy ją w retrospekcji w której nosi
brązową sukienkę z czerwonymi paskami. Zanim Jack stał się Frost'em z wyglądu był strasznie podobny do siostrzyczki.


Augustinus Benedicta
Strażnik Światów
Urodził się w dzisiejszych Włochach (tereny te za jego życia zwane były Państwem Kościelnym). Od najmłodszych lat poświęcał się nauce i rozmyślaniom. W wieku 8 lat opanował łacinę a kiedy skończył 12 lat chciał udać się na pustkowie. Słysząc o niedostępnej krainie zwanej Syberią, postanowił tam osiąść. Jego podróż trwała kilka miesięcy, po drodze nawiązał kilka przyjaźni (między innymi z Northem). Chłopak spędził w samotni trzy lata na rozmyślaniu i filozofowaniu. Po tym czasie Księżyc zmienił go w istotę nieśmiertelną i wiecznie młodą, jego zadaniem stało się doradzanie i wysłuchiwanie dzieciom i młodzieży (zakres jego obowiązków to dzieci do lat 16). Z tego powodu może stawać się widzialny i niewidzialny wedle uznania lecz najczęściej pozostaje niewidzialny (zwany jest "szeptem serca"). Jako jedyny potrafi rozmawiać z Księżycem. Podczas zmiany zyskał moc telekinezy oraz częściowej telepatii.


Dark BlackOsoba nieśmiertelna. Jego synem jest Pitch Black. Dark to symbol śmierci i pierwotnego zła. Różnie go nazywają Dark, Anioł Śmierci albo Demon. Słynie ze swojego okrucieństwa. Zero litości dla innych. Niczego się nie boi. Jest nieprzewidywalny a cierpienie innych daje mu radość. Siłę dostarcza mu smutek,ciemność oraz ból. Zwodzić mogą jego białe skrzydła, nosi czarno-szarą szatę z kapturem. Jego najbardziej przydatną umiejętnością jest zmiana postaci. Nienawidzi strażników z całego serca (a przynajmniej jeśli je ma).Najbardziej Sandiego, Northa i Augustinusa, którzy uwięzili go. Umie także opętać duszę i wedrzeć się do czyjegoś umysłu. Przyjmuje wtedy władze nad ciałem ofiary. Zawsze musi osiągnąć swój cel i nie znosi porażek, swoich czy kogoś kto mu służy. Dark to osoba mściwa,zawistna i okrutna. Nie potrafi zapanować nad swoją złością.


Lena Black

Jest osobą nieśmiertelną od krótkiego czasu.Ma około 16 lat.Jest ona nad wyraz piękna.Oczy ma zielone,a włosy kruczoczarne sięgające do pasa.Ubrana jest w ciemnogranatową suknię z falbanami.Lena to oznaka smutku,rozpaczy i cierpienia. Potrafi ludziom pokazać ich najgorsze wspomnienia z życia,ale i także te najpiękniejsze.Zagląda w przyszłość przy jednym spojrzeniu w tafle wody.Nie zawsze ujrzy co chcę i ile chce.Do walki używa jedynie swoich mocy.Zna się trochę na medycynie.Zwykle tam gdzie się pojawi staje sie nieszczęście. Lena to osoba nieśmiała, uczuciowa i zawzięta.Choć potrafi czasem wykazać się odwagą.Została stworzona przez Darka i tylko wyłącznie na jego potrzeby.Musi słuchać rozkazów Pana oraz być na każde zawołanie. Pochodzi prawdopodobnie z Francji.   

Sayuri HayashiJest osobą nieśmiertelną od krótkiego czasu.Ma około 16 lat.Pochodzi z Japoni,a dokładnie z Tokio.Większość czasu przebywa w rodzinnym mieście.Nie pamięta swojego poprzedniego życia.Jej przyjaciółką jest Lena.Rzadko się z nią widuje.Panna Hayashi jest władczynią czterech żywiołów.Mimo iż istnieje jako nieśmiertelna dość krótko,udało jej się doskonale opanować moce.Lubi zwierzęta.Ich także traktuje jak swoich przyjaciół.Karmi je i opiekuje się nimi.Często można spotkać ją w lesie,sadzie lub na łące.Sayuri ma długie niebieskie włosy uczesane w dwa kucyki po bokach.Grzywka swobodnie opada na blade czoło.Ubrana jest w białą tunikę odsłoniającą ramiona z granatowym obszyciem.Obcisłe leginsy wpadają w odcień błękitu.Chodzi boso.Ta dziewczyna tryska humorem i bujną wyobraźnią.Zawsze tolerancyjna i miła,ale łatwo wyprowadzić ją z równowagi.Potrafi być odważna.
10 komentarzy:

 1. jej troche pozmieniałaś ale to twój blog więc stokrotne dzięki że ją umieściłaś mam pytanko czy nadal moge nazywać ją alis

  OdpowiedzUsuń
 2. podobają mi się nowe postacie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. czemu alice łatwo wyprowadzić z równowagi nie że by coś ale z tego wynika że to doś denerwująca się osoba

  OdpowiedzUsuń
 4. Pitch 2 mnie przeraża! Zabierz go stąd 3: Mamooo!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ryuk to nie Pitch... Grr... Ale ogółem to postacie spoko ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiem xD
   Miałam zakład i jakoś potem zapomniałam usunąć.
   Jest całkiem uroczy jak na shinigami xD

   Usuń
  2. No. Co prawda to prawda ^^

   Usuń
 6. Jest kilka literówek, ale wymyślone postaci ciekawe. Czy kierowałaś się jakąś mitologią albo legendą?

  OdpowiedzUsuń